Kody kreskowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie w pracy magazynów wysokiego składowania. Kodowane są miejsca składowania (regały, półki), nośniki logistyczne (palety), opakowania zbiorcze i jednostkowe, dokumenty magazynowe przyjęcia i wydania, listy przewozowe.
Kody kreskowe są ważnym elementem organizacji magazynu i narzędziowni. Dzięki kodom kreskowym na przedmiotach pozwala na szybką i dokładną identyfikację przedmiotów, gdy są potrzebne. Może to zaoszczędzić czas i frustrację podczas próby znalezienia określonych przedmiotów w dużym magazynie lub narzędziowni.
Zastosowania Wielokierunkowe
SoftwareStudio oferuje rozwiązania oparte na kodach kreskowych, które mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Niezależnie od tego, czy prowadzisz magazyn, sklep detaliczny, produkcję czy logistykę, kod kreskowy może być wykorzystywany do optymalizacji procesów w Twojej firmie.
Integracja i Analiza Danych
Kody kreskowe, w połączeniu z odpowiednimi systemami, umożliwiają płynną integrację danych między różnymi procesami biznesowymi. Dzięki temu można osiągnąć spójność informacji na różnych etapach działalności firmy. Dodatkowo, zeskanowane dane mogą być analizowane, co przekłada się na lepsze zrozumienie trendów i podejmowanie trafnych decyzji.
Doskonałość w Zarządzaniu Danych
SoftwareStudio dąży do doskonałości w zarządzaniu danymi. Ich rozwiązania oparte na kodach kreskowych nie tylko przyczyniają się do automatyzacji, ale również doskonalą jakość zarządzania danymi, prowadząc do lepszych procesów, większej dokładności i efektywności.
Kody kreskowe można umieszczać na półkach, w pojemnikach magazynowych lub na pojedynczych przedmiotach. Jeśli przedmioty są często przenoszone, pomocne jest umieszczenie kodów kreskowych na półkach lub pojemnikach, aby można je było szybko i łatwo zidentyfikować. Dobrym pomysłem jest również posiadanie kodów kreskowych na poszczególnych przedmiotach, aby można było je śledzić, jeśli zostaną przeniesione w inne miejsce.
Program magazynowy WMS.net potrafi generować standardowe kody kreskowe zarówno w technice kodowania 1D jak i 2D.
Kody kreskowe
W zależności od grubości kresek/przerw, różny jest też czas trwania poszczególnych sygnałów. Czas trwania każdego impulsu koduje informacje, które są tłumaczone przez dekoder czytnika na cyfry, litery lub inne znaki i przesyłane do komputera.
Najczęściej stosowane kody kreskowe wykorzystywane w programie Studio Magazyn WMS.net to kody EAN 128, EAN39, code 2of5, EAN13. Programy posiadają elastyczną konfigurację pozwalającą na zdefiniowanie w jaki sposób i na podstawie jakich informacji mają być tworzone kody. Procedura generująca kod kreskowy tworzy obraz symbolizujący kod i zapisuje go w zależności od wyboru albo bezpośrednio w bazie danych SQL albo jako graficzne pliki swobodne (do wyboru format GIF, BMP, PNG lub JPEG).
Czy za pomocą kodów kreskowych oznaczasz lokalizacje magazynowe?
ZASTOSOWANIE KODÓW KRESKOWYCH
Podział kodów według wymiaru kodu: jednowymiarowe (liniowe, 1D) – informacje zapisane są w jednej linii (najczęściej w postaci kresek); dwuwymiarowe piętrowe – rozwinięcie kodów jednowymiarowych polegające na istnieniu kilku linii kodu, jedna pod drugą; dwuwymiarowe matrycowe – informacja zapisana jest na określonej powierzchni, z tym że do zapisu nie są wykorzystywane kreski, lecz inne oznaczenia; kody złożone – występują w nich zarówno elementy kodów jednowymiarowych, jak i dwuwymiarowych; kody trójwymiarowe – zazwyczaj są to wytłaczane dowolne kody jednowymiarowe. Różnica polega na tym, iż w zapisie/odczycie zamiast różnic w kolorach wykorzystuje się różnice głębokości tłoczenia.
Kody kreskowe można skanować skanerem ręcznym lub skanerem stacjonarnym. Skanery ręczne są przenośne i można je zabrać ze sobą podczas poruszania się po magazynie lub narzędziowni. Skanery stacjonarne są montowane w stałym miejscu i często są używane w połączeniu z komputerem.
Podczas konfigurowania systemu kodów kreskowych ważne jest, aby zastanowić się, jaki rodzaj kodu kreskowego zostanie użyty. Istnieją dwa główne typy kodów kreskowych: kody kreskowe 1D i kody kreskowe 2D. Kody kreskowe 1D są liniowe i można je czytać od lewej do prawej lub od prawej do lewej. Kody kreskowe 2D są dwuwymiarowe i można je czytać w dowolnym kierunku. Kody kreskowe 2D są bardziej powszechne, ponieważ mogą przechowywać więcej informacji na mniejszej przestrzeni.
Ważne jest również, aby zastanowić się, jaka drukarka będzie używana do drukowania kodów kreskowych. Istnieją dwa główne typy drukarek: drukarki termiczne i drukarki laserowe. Drukarki termiczne wykorzystują ciepło do drukowania kodu kreskowego na etykiecie. Drukarki laserowe wykorzystują laser do drukowania kodu kreskowego na etykiecie. Drukarki laserowe są droższe, ale mogą drukować kody kreskowe, które są trwalsze i mają wyższą jakość.
Kody kreskowe to świetny sposób na poprawę wydajności w magazynie lub narzędziowni. Poświęcając czas na skonfigurowanie systemu kodów kreskowych, na dłuższą metę zaoszczędzisz czas i frustrację.
- Terminale radioweAndroid na terminale radiowe pozwala na zwiększenie produktywności pracowników, a także poprawę rentowności firmy. Pracownicy mogą wykorzystywać aplikacje do pracy mobilnej, a także wykorzystać terminale do gromadzenia danych, które można wykorzystać do analiz i raportowania. Aplikacje są łatwe w obsłudze i dostępne na szeroką gamę urządzeń. Użytkownicy mogą korzystać z wielu aplikacji, takich jak poczta e-mail, kalendarze, aplikacje do zarządzania projektami i wiele innych.
- Programy software studioSoftwareStudio jest przedsiębiorstwem typu Software House, dlatego zajmuje się tworzeniem oprogramowania na zamówienie. Specjalizujemy się w tworzeniu oprogramowania bazodanowego. W szczególności w zakresie rozwiązań dla logistyki, handlu i przemysłu. Programujemy w C#, Java, JavaScript, t-SQL. Wdrażamy aplikacje webowe (www) oraz na telefony i tablety Android oraz Apple.
- Program magazynowyProgram magazynowy może być skonfigurowany do wszystkich rodzajów magazynowania i dystrybucji. Może on pomóc w optymalizacji procesów magazynowania. Poprawie wydajności i efektywności w magazynie, a także usprawnić procesy dystrybucji. System WMS może również zapewnić lepszą kontrolę nad zasobami, zwiększyć zyski oraz zapewnić lepszą obsługę klienta. Magazyn i rozmieszczenie towarów w magazynie, ma kluczowe znaczenie w dostarczeniu towaru.
- RMA reklamacjeOprogramowanie reklamacyjne (RMA software) pozwala zautomatyzować obsługę serwisu. Korzyści płynące z wdrożenia systemu do serwisu przekonały już wielu przedsiębiorców. rma software , czyli Software house.
- Kolektor AndroidTerminal radiowy w magazynie wysokiego składu, albo też kolektor danych to zewnętrzne urządzenie podłączane do systemu za pomocą sieci bezprzewodowej WLAN (Wifi). To oprogramowanie wyposażone w dotykowy ekran działający pod kontrolą systemu Operacyjnego Windows CE, albo też mobile. Kolektor – terminal może służyć do wspomagania wielu różnorodnych procesów zależności od potrzeb. Dzięki temu, że wyposażono go w system Windows Mobile i można na nim zainstalować specjalne moduły.